Bike Ribbon

1970

Ermanno Alberti už se nechtěl spokojit s provizorními omotávkami řídítek, které tehdejší výrobci silničních kol používali. A tak při jeho častých vyjížďkách přes kamenité kopce kolem rodného města Brianza vznikl nápad vyrobit pásku, která bude cyklistům umožňovat komfortnější jízdu. Pásku silnější, měkčí a pohodlnější pro úchop.

Díky svému otci, Antoniovi, který vyráběl cyklistická sedla, se Ermanno Alberti dostal do testovací laboratoře, kde mohl svůj nápad vyvíjet k dokonalosti.

Problém nastal, když chtěli novou pásku na řídítka namotat. V místech, kde se jednotlivé vrstvy překrývaly, vznikaly nežádoucí hrboly a nerovnosti. Proto museli pokračovat ve vývoji. Až došli k převratnému nápadu – ztenčit pásku směrem k jejím okrajům.

1975

Ermanno spolu se svou manželkou Rositou patentoval svůj vynález. Zároveň založili společnost La Spirale, která začala vyrábět omotávky Bike Ribbon.

80. léta

Ve spolupráci s výrobci kol, profesionálními týmy a šampiony cyklistiky se omotávky Bike Ribbon rychle zdokonalovaly. Na trh se dostaly omotávky v různých barvách, pruhované, s geometrickými a jinými vzory.

90. léta - současnost

Složení omotávek se neustále zdokonaluje. V roce 2000 byly například vylepšeny povrchovou úpravou z karbonových vláken. Poté přišla high-tech gelová páska pro náročné cyklisty, páska s hrubým povrchem pro nadstandardní přilnavost. A v neposlední řadě omotávky s reflexními prvky pro větší bezpečnost za tmy.

Po rodičích firmu převzali synové Edoardo a Stefano, kteří se neustále věnují vývoji omotávek a snaží se jít cestou originality a personalizace.

tabulka_vyberu_bikeribbon

Proč si pořídit omotávky Bike Ribbon?

  • dlouhá historie a tradice
  • prvotřídní italský design
  • široký sortiment
  • nízká hmotnost
  • komfort během jízdy
  • excelentní grip
  • atraktivní cena

Podrobný přehled o vlastnostech omotávek Bike Ribbon naleznete zde.

br

www.bikeribbon.com
www.facebook.com/bikeribbon
www.instagram.com/bikeribbon