ATT Investments na Baltic Chain Tour; Každou etapu v úniku a dvě umístění těsně pod pódiem

Uprostřed předminulého týdne ovládli Matúš Štoček a Pavel Kelemen Pardubické kritérium a stali se lídry sestavy, která koncem minulého týdne odletěla na třídenní etapový závod Baltic Chain Tour (2.2). Jezdci aktuálně druhého nejlepšího evropského týmu podle žebříčku UCI – ATT Investments – se v každé etapě dostali do denního úniku. V etapách závod dokončili na 4. a 5. místě, pódium však tentokrát nezískali.

Baltic Chain Tour se letos jel jako třídenní závod – každá jeho etapa se odehrávala v jedné ze tří Pobaltských republik. Všechny byly rovinaté nebo jen mírně zvlněné, komplikacemi tedy mohly být vítr a déšť, což se také během etapového závodu projevilo.

53128019105_cb48debe30_o   366359412_810442437539586_2566199485433275816_n

V estonské etapě odjela skupina, v níž byl z ATT Investments Mihkel Räim. Tento únik byl úspěšný a vítěz se rekrutoval právě odtud. Stal se jím obhájce loňského prvenství, domácí cyklista v dresu národní reprezentace Rait Ärm jezdící za francouzský kontinentální Van Rysel-Roubaix Lille Métropole, který nakonec celý závod znovu vyhrál. Mihkel Räim v úvodní etapě obsadil s minimální ztrátou na vítěze 11. místo.

Velká část startovního pole, v němž nejpočetnější národnostní skupinou bylo 20 Norů před 19 Dány, 17 Estonci, 14 Němci a Švédy atd., si v úvodní etapě připsala ztrátu, která je prakticky vyřazovala z boje o nejpřednější příčky, což byl případ i všech ostatních cyklistů ATT Investments.

53127014457_c513704198_o

V závodu se nadále zaměřili na úspěch v etapách už jen proto, že druhá etapa – lotyšská – končila kilometrovým stoupáním a bylo zřejmé, že tento závěr bude nad síly a možnosti Mihkela Räima. Lídrem byl proto určen Matúš Štoček. Ten se také ocitl v denním úniku, ale kvůli defektu z něj vypadl a ostatní jezdci ATT Investments se postarali o to, že tento únik byl následně zlikvidován.

V hromadné koncovce dokončil Matúš Štoček na 5. místě za vítězným německým cyklistou Henri Uhligem ze záložního týmu Alpecin-Deceuninck.

53127015452_281eeb8bd7_o

I v poslední, litevské etapě, se do dlouhého celodenního úniku dostal jezdec ATT Investments. Pobyt v něm si zopakoval Mihkel Räim. Z něj víc jak dva kilometry před cílem sólově zaútočil, ale necelý kilometr před cílovou čarou byl pohlcen spurtujícím pelotonem.

Za vítězným Norem Madsem Landbo z development týmu Uno-X obsadil 4. místo Pavel Kelemen.

Z pardubického týmu se v konečném pořadí nejlépe umístil Mihkel Räim, který získal 19. místo.