Dres ATT Investments nechyběl v úniku žádné z etap Tour of Norway. Filip Řeha obsadil ve vrchařské soutěži druhé místo

Tým ATT Investments zvládl Tour of Norway. Etapový závod kategorie ProSeries, na kterém si vzhledem k silné konkurenci vůbec nevedl špatně.

Ve třetí etapě Tour of Norway se o dres ATT Investments v úniku postaral Matúš Štoček. V hromadném spurtu obsadil Šimon Vaníček 11. místo.

Svým profilem se třetí etapa řadila mezi sprinterské. Ve čtyřčlenném denním úniku pracoval Matúš Štoček. Filip Řeha si pohlídal druhé místo ve vrchařské soutěži. Mezi špičkovými světovými sprintery se v hromadné koncovce prosadil na 11. místo Šimon Vaníček. Jakub Otruba si udržel průběžnou 16. příčku.

Třetí etapa Tour of Norway skončila dle očekávání – sprintem. Na 173 km čekalo pouhých 1 300 výškových metrů a jediná vrchařská prémie 2. kategorie na 113. km.

Přibližně po 25 km odjela čtveřice, ve které se pohybovala především dvě zajímavá jména, a sice nositel dresu nejlepšího vrchaře Vang Aas (Norsko) a ATT Investments tentokrát reprezentoval Matúš Štoček.

444484262_852839766870574_5737040651116821650_n

Nor měl jediný zájem, a to dojet si pro vrchařskou prémii. Matúš se mu to pokusil zkomplikovat, ale zůstalo jen u pokusu.

Z balíku si pro páté místo a 2 body dojel Filip Řeha. Jeho ztráta na druhém místě před poslední etapou, v níž byly vypsány čtyři vrchařské prémie 3. kategorie, činila 4 body, takže naděje zůstávala stále živá.

Uprchlíci se snažili až do mety 10 km před cílem, kdy byli pohlceni početným pelotonem.

Etapu vyhrál Jordi Meeus (BORA-hansgrohe). Šimon Vaníček si dospurtoval pro 11. místo, když před ním kromě Meeuse skončili mezi jiným takoví špičkoví sprinteři, jako je Alexander Kristoff (Uno-X Mobility), Wout van Aert (Visma/Lease a Bike) či Elia Viviani (INEOS Grenadiers).

Na průběžném pořadí etapa nic podstatného nezměnila. Jakub Otruba i udržel průběžné 16. místo.

Ani ve čtvrté etapě Tour of Norway nechyběl v denním úniku závodník ATT Investments. Tentokrát to byl Jakub Otruba.

Závěrečná etapa Okolo Norska se jela na okruhu s centrem ve Stavangeru, a byla poměrně výrazně zvlněná. Do denního úniku se podařilo dostat sedmi jezdcům, mezi nimi i Jakubu Otrubovi, který v konečné klasifikaci obsadil 23. místo jako druhý nejlepší z českých jezdců. Filip Řeha skončil ve vrchařské soutěži na 2. místě.

444155239_18415095181069104_1510671709912468414_n

Do denního úniku se dostalo sedm jezdců. Po dvou účastech Filipa Řehy a jedné Matúše Štočka v předešlých etapách tentokrát zastupoval ATT Investments Jakub Otruba, který byl také nejlépe postaveným závodníkem v průběžném pořadí, když na vedoucího závodníka a posléze celkového vítěze Axela Laurance (Alpecin-Deceuninck) ztrácel 1:10 min.

Muži v úniku se stihli podělit o body ze tří vrchařských prémií. Jakub sice nepatřil k nejpilnějším sběratelům, ale i Hannes Wilksch z Tudor Pro Cycling, který všechny tři vyhrál, nemohl ohrozit vedoucí postavení Eirika Vanga Aase z norské reprezentace ve vrchařské soutěži.

Únik byl dostižen 35 km před cílem a následně se rozhořel boj o etapu, ale i změny v celkové klasifikaci. Do něj už jezdci ATT Investments nezasáhli. Nakonec došlo na souboj sprinterů, ze kterého vzešel vítězně Alexander Kristoff (Uno-X Mobility).

444481168_853393136815237_1540369281971869144_n

Nejlépe postaveným v konečné klasifikaci byl z českých jezdců Mathias Vacek (Lidl-Trek), když obsadil 4. místo a získal bílý dres pro nejlepšího závodníka v kategorii do 23 let. Druhým nejlepším českým cyklistou byl Jakub Otruba na 23. místě s odstupem 2:06 min. Filip Řeha obsadil ve vrchařské soutěži 2. místo.

Už jen kvalifikace na závod kategorie ProSeries je pro kontinentální tým pocta a musí si jí zasloužit. Dalším krokem je v náročné světové konkurenci dát o sobě vědět. Cílem je obvykle snaha prosadit se do nejlepší desítky, získat nějaké úspěchy a aktivitu projevit účastí v únicích.

Jakub Otruba se v obou profilově nejtěžších etapách umístil v polovině druhé desítky a před poslední etapou držel průběžné 16. místo. Filip Řeha usiloval o vrchařský dres, nakonec našel jediného přemožitele. Cyklisté ATT Investments byli jedním ze dvou týmů, kteří nechyběli v každé ze čtyř etap v denním úniku. Nejlepšího umístění v etapě dosáhl Šimon Vaníček, když se ve třetí sprinterské etapě prosadil v konkurenci špičkových světových sprinterů na 11. místo.

444166335_18415401313069104_5800361077660574504_n   435282371_820479710106580_41836108030864072_n_1