Márton Dina šestý na Tour of Rhodes

V uplynulém týdnu pokračovaly obě skupiny ATT Investments v závodech v Chorvatsku a Řecku. Ze čtyřetapového Okolo Rhodosu si Šimon Vaníček odvezl páté místo v první etapě a Márton Dina skončil celkově šestý. K jednadvaceti bodům z prvního řeckého etapáku tak přidal dalších deset.
Foto: ATT Investments

 

Tour of Rhodes se skládal z úvodního vrchařského prologu a tří klasických etap, které si byly podobné hodně zvlněným až kopcovitým profilem.

Ke startu se prezentovalo 24 převážně kontinentálních týmů. Z nich se jako nejsilnější ukázaly Astana Qazaqstan Development Team, norský Coop-Repsol, dánský Airtox-Carl Ras, rakouské Vorarlberg a Felt Felbermayr a americký Project Echelon Racing.

 

Foto Tour of Rhodes Márton Dina v úniku

 

V úvodním prologu skončil Márton Dina devátý a Matthias Schwarzbacher a Daniel Turek ho doplnili v druhé desítce pořadí. V první etapě, kdy se předpokládal spurt z početně redukované hlavní skupiny, se tým zaměřil na podporu Šimona Vaníčka, který se odměnil velmi dobrým pátým místem.

V třetí etapě se měl tým pokusit o obdobný scénář, přičemž kromě etapového umístění bylo cílem pokusit se posunout v pořadí Mártona Dinu. První úkol se nevydařil, 11. místo Michala Schurana bylo za týmovým očekáváním, ale Márton Dina se o jedno místo dopředu skutečně posunul.

V poslední, nejtěžší etapě, podali jezdci ATT Investments výborný týmový výkon, který umožnil maďarskému jezdci vyprovokovat deset kilometrů před cílem nadějný únik. Byl však dostižen těsně před páskou nepočetnou skupinou, takže Márton vylepšil své postavení jen o jeden stupínek na konečné 6. místo.

Kluci předvedli velmi dobrý týmový výkon. Přijeli jsme sice pro lepší umístění, máme na čem pracovat, ale jako základ pro další část sezóny to vidím pozitivně,“ zhodnotil vystoupení týmu ATT Investments jeho sportovní ředitel Vojta Řepa.

 

Foto ATT Investments

 

Druhá skupina absolvovala jednorázovou GP Slovenian Istria. Z 30 převážně kontinentálních týmů vynikal jediný z úrovně ProTeams – italský VF Group-Bardiani CSF-Faizané, a s ním také development týmy prvodivizních Astany a Bahrainu, druhodivizního Q36.5, jakož i polský Mazowsze Serce Polski, rakouské Felt Felbermayr a Tirol KTM a domácí Adria Mobil a Ljubljana Gusto Santic.

 

Foto Filip Bezděk, Dominik Neuman

 

V posledním náročnějším stoupání se podařilo odjet šestici závodníků, z nichž tři dokázali udržet minimální náskok až do cíle, takže za nimi spurtovala početná hlavní skupina o čtvrté a další místa. Po výborném týmovém výkonu se však úsilí nepodařilo přetavit v lepší umístění, než ve 12. místo Dominika Neumana.

Do desítky jsme nebyli. Ale podali jsme super týmový výkon! Kluci pracovali po celý závod, jeli aktivně a přesně tak, jak jsme se dohodli. Takhle chceme, aby to fungovalo v celé sezóně, každý odvedl svůj díl práce v maximální možné míře!“ řekl k výkonu celého týmu sportovní ředitel Jaromír Friede.

 

Foto ATT Investments (2)