Márton Dina vyhrál Tour of Malopolska. Jakub Otruba skončil devátý na Oberösterreich Rundfahrt. ATT Investments si připsal 75 UCI bodů

V neděli skončily dva etapové závody na kterých usilovali o úspěch také jezdci ATT Investments. A vedlo se jim nadmíru skvěle. Polský závod vyhrál Márton Dina a ATT Investments ovládl soutěž týmů. V Rakousku dokončil Jakub Otruba na konečném devátém místě, když v předešlé etapě dojel druhý, čímž rozšířil svůj letošní účet UCI bodů na 120. Celkem přinesl uplynulý týden do pokladnice ATT Investments dalších 75 UCI bodů.

foto: Malopolski Wyścig Górski, Oberösterreich Rundfahrt

 

Poslední etapy obou závodů končily náročným, dlouhým a prudkým cílovým stoupáním.

Jakub Otruba není čistokrevný vrchař, takže takový závěr mu nehrál do karet. Etapu dokončil na 13. místě, což mu vyneslo konečné 9. místo, přičemž jej od sedmého dělila jediná vteřina. Umístění do desítky se vždycky počítá. Počítá se i 6 UCI bodů, které Jakub získal za 2. místo ve druhé etapě a za 9. místo v konečné klasifikaci. Jeho letošní sbírka tak činí už 120 bodů, což z něj průběžně dělá třetího nejúspěšnějšího českého cyklistu.

 

ATT odpracoval nejvíc kilometrů na špici pelotonu

 

Kluci mi celý den dělali parádní pozici, do závěrečného stoupání mě dovezli v podstatě na první pozici. Pak už to bylo jen na mně. Za cíl jsem si dal být do deseti, škoda, že to o pár sekund nevyšlo ještě lépe, ale myslím, že s umístěním můžu být spokojený," řekl k etapě Jakub. "Jako tým jsme tady předvedli velmi dobrý výkon, byli jsme hodně vidět, takže celková spokojenost."

 

Konečné stupně vítězů

 

Závod vyhrál italský cyklista Luca Vergallito z Alpecin-Deceuninck Development Team.

Márton Dina to má přesně naopak – čím prudší a delší kopec, tím lépe. Dnes v Polsku to potvrdil jasným sólovým vítězstvím, které mu přineslo i celkové prvenství.

ATT Investments na tomto závodě navíc nahromadilo spoustu dalších dílčích úspěchů. Ze čtyř částí tři vyhráli: prolog a poslední etapu Márton Dina, první etapu Tomáš Jakoubek. V průběhu etapáku nikomu nepůjčili bílý dres lídra závodu!

Suverénně ovládli týmovou soutěž i proto, že na 7. místě byl klasifikován Tomáš Jakoubek a na 11. Karel Camrda, který tím zároveň obsadil 4. místo mezi 70 jezdci kategorie U23.

 

Vítěz poslední etapy   Vítěz první etapy

 

Márton Dina byl 2. v bodovací a Tomáš Jakoubek 3. ve sprinterské soutěži.

To vše v silné, především polské konkurenci, kdy do závodu nastoupilo to nejlepší, co v Polsku mají na úrovni kontinentálních a klubových celků. Závodu se zúčastnili také další silné týmy z Dánska, Německa, Kanady, Nového Zélandu, jakož i český Elkov-Kasper.

 

Vítězný tým

 

"Toto je týmové vítězství! Kluci pro mě po celý závod tvrdě pracovali. I dnes kontrolovali celý závod a drželi mě na dobré pozici. V kopci jsem se cítil opravdu dobře a nastoupil jsem v místě, na kterém jsme se dohodli před etapou. Čtyři kilometry před cílem jsem tedy sólově zaútočil a nikdo nebyl schopen mě následovat. Všechno šlo podle plánu, perfektní den, perfektní týden, velké poděkování celému týmu!" řekl bezprostředně po skončení závodu Márton Dina.

 

Jakub Otruba 2. v druhé etapě

 

Sportovní ředitel Jaromír Friede dodal: "Všichni kluci odvedli stoprocentní práci v těch fázích závodu, kde měli své úkoly. Výborná týmová práce a skvělé individuální vítězství!"

Celkem veze ATT Investments z Polska 69 UCI bodů. S těmi z Rakouska ho získané body řadí na hranici aktuální desítky nejlepších kontinentálních celků Evropy a v bodování prestižního ProCyclingStats ho dělá 2. nejlepším evropským týmem a 6. na světě.

 

Tomáš Jakoubek a Márton Dina na startu etapy_1