Matúš Štoček získává po prvenství v časovce mistrovský titul i v silničním závodě

Dnes se jely nejdůležitější domácí závody jak pro české, tak slovenské cyklisty. Mistrovský titul se mimořádně cení a mistrovský dres, který následně vítězové vozí, je celoroční připomínkou tohoto úspěchu. Proto o něj stojí všechny týmy, ty z nejvyšší divize nevyjímaje. Matúš Štoček ve čtvrtek dominoval mistrovské časovce a dnes k prvnímu přidal i druhý titul, tentokrát z hromadného závodu. Je o to cennější, protože se musel vypořádat s konkurencí nejvyšší úrovně, kterou představoval Peter Sagan.

Závodníci ATT Investments mohli mít i v nedělním závodě vysoké ambice, protože ve čtvrtek dominovali i v české mistrovské časovce, kterou vyhrál Jakub Otruba.

V samotném silničním závodě na necelých 230 kilometrů to ale měli z jistého úhlu pohledu poměrně složité, protože usilovali ve společném závodě o český i slovenský titul.

V české verzi závodu zvolili podobnou taktiku, se kterou byli velmi úspěšní na jarní Velké Bíteši, kterou vyhrál Pavel Kelemen. A právě na něj jeli i dnes. Důvodem byl jen mírně zvlněným profil trasy, kterou organizátoři v okolí slovenských Tlmačů vybrali.

 

Snapinsta.app_355613290_1150706269652419_7009177329519684704_n_1080

foto: Filip Bezděk

 

V průběhu celého závodu se rozhodující měrou podíleli na udávání tempa hlavní skupiny i sjíždění všech útoků, kterých bylo v průběhu závodu značné množství. Ve svém snažení byli úspěšní a do závěrečného souboje o oba tituly směřovala zhruba padesátka závodníků obou zemí.

V českém šampionátu se nakonec na pódium nedostali, zato ve slovenském slavili v rámci letošního šampionátu třetí titul.

Ve spurtu do mírného stoupání se utkal o prvenství Matúš Štoček s Petrem Saganem a byl úspěšnější. Peter Sagan se dostal bezprostředně před páskou do kolize s Pavlem Bittnerem a oba skončili za čárou na zemi.

 

dojazd-sona-2   dojaz330152a0b471e419eb9bbd31f

foto: Soňa Niková

 

Absolutně první projel cílem nový český šampion, Mathias Vacek z World týmu Trek-Segafredo, stříbrnou pozici získal další člen týmu nejvyšší divize Pavel Bittner z DSM a třetí dokončil Šimon Vaníček z ČEZ Cyklo Team Tábor.

Čtvrté místo patřilo Tomáši Bártovi v dresu druhodivizního španělského Caja Rural, kam pro letošek přestoupil právě z ATT Investments.

Věděl jsem, že do poslední zatáčky musím být co nejvíc vepředu, protože tam odtud bylo do cíle už jen sto metrů. Vím, že závěrečné zrychlení nemám takové, takže jsem začal spurtovat už na třístovce dřív než Peťo, za nímž jsem byl v té chvíli o dvě místa. A pak už jsem šel do cíle, co to dalo. Přeskočil mě jen vítěz českého šampionátu Vacek a pak už nikdo,“ řekl po dojezdu novopečený slovenský šampion. „Za vítězství jsem velmi rád a upřímně na rozdíl od časovky jsem tohle vítězství nečekal. Je skvělé, že budeme další rok vozit slovenský mistrovský dres.

 

Snapinsta.app_355855346_803747744604019_4224843352113492228_n_1080

foto: Filip Bezděk