Tomáš Slavík první na Mad Of Lake 2023

 

Po celkovém třetím místě na světové sérii Cerro Abajo se Tomáš Slavík vrací ve velkém stylu zpět, tentokrát na evropská závodiště.

 

ROM-5604

foto: Roman Jahelka https://romanfoti.cz

 

Od vítězství ve Valparaisu se mu lepila smůla na paty – v Kolumbii jej omezil defekt a v Mexiku šel k zemi tak tvrdě, že ztratil možnost bojovat o celkové vítězství série, na které měl našlápnuto. Přestože byl po nebezpečném pádu silně potlučený, dal se během 3 týdnů zpět dohromady a na zahájení evropské Urban DH série se ukázal ve skvělé formě. Její první závod u jezera Garda, Mad of Lake 2023, vyhrál s náskokem celých 4 vteřin.

 

bez názvu-5902     ROM_6656

foto: Roman Jahelka https://romanfoti.cz

 

"Cerro Abajo série je absolutní šílenost nejen z jezdecké stránky, ale i z toho neustálého cestování ze zimy do tepla, hodiny a hodiny v letadlech, jetlagy a to dává tělu s celým formátem závodu strašně zabrat. Hodně jsem bojoval s imunitou a byl většinu času na nastydlej, nemocnej nebo bolavej z pádu. Ale i tak jsem si to strašně užíval a jsem spokojenej se svým výkonem v Jižní Americe. Trochu mě mrzí poslední jízda v Mexiku, kde jsem bojoval o celkové vítězství a vedl na mezičase, ale bohužel jsem udělal chybu a šel jsem fakt blbě k zemi. Ovšem na druhou stranu jsem rád, že jsem odešel po svých a bez většího zranění. Bylo super si trochu spravit chuť na Gardě a otestovat tělo právě takovým závodem. Po Jižní Americe bylo Mad Of Lake balzám na duši a fakt pohodové ježdění, i když to je jeden z nejrychlejších městských sjezdů v Evropě a nedá se říct, že je to "pohodička", ale jednoduše se to nedá srovnat s Cerro Abajo, protože to je čistokrevný peklo :D Strašně mě bavila atmosféra obrovské české party, která byla na závodě. Hrozně mě to bavilo a jsem rád, že jsme měli takové zastoupení na prvním závodě Evropské Urban Downhill série, která byla teď prvně na Mad Of Lake. Parádní víkend, tělo otestováno a vítězství o téměř 4 vteřiny byla třešnička na dortu. Díky všem a těším se na dalších závodech..."

 

 

Řekl Tomáš po závodu. Už teď se těší na další zastávku. Tentokrát je na řadě Dirt Masters Festival ve Winterbergu, kde startuje 4X Pro Tour round 1. Ovládne i tuhle trasu?

 

ROM_6757   ROM_6739

foto: Roman Jahelka https://romanfoti.cz