Tři země, tři víkendové závody a 51 UCI bodů pro ATT Investments

O víkendu se cyklisté ATT Investments postavili na start tří jednorázových závodů v Polsku, Slovinsku a České republice. Získali pět umístění do první desítky, z nichž je nejcennější třetí místo Mártona Diny na Visegrad 4 – GP Czech Republic. Inkasoval za něj 25 UCI bodů, které přidal k 10 bodům ze sobotní GP Poland.

V sobotu se jel třetí závod ze série Visegrad 4, jímž byla GP Polski Via Odra. Šlo o rovinatý závod, v němž mohl hromadnou koncovku překazit pouze vítr.

A ten také zaúřadoval. Po 60 km z celkových 140 odjela na větru skupina 14 závodníků, v níž měl ATT Investments tři zástupce, Mártona Dinu, Jakuba Otrubu a Daniela Turka. Víc tu měl jen jeden ze dvou domácích kontinentálních týmů, HRE Mazowsze. Tato skupina dojela až do cíle, aniž by ji ohrozili pronásledovatelé.

 

Jakub Otruba (1)

foto: ATT Investments

 

V koncovce se prosadili sprinteři. Vyhrál Itamar Einhorn z World týmu Israel – Premier Tech, který tady startoval v reprezentačním dresu Israele.

Márton Dina dokončil závod jako 6. nejlepší, na 10. místě získal 3 UCI body Jakub Otruba.

V neděli startovali závodníci ATT Investments ve Slovinsku na GP Kranj a na české verzi V4 Brno – Mikulov – Brno.

Ve Slovinsku, kde se obvykle prosazují sprinteři, odjela 7členná skupina, ve které se nakonec bojovalo o vítězství. Nejrychlejší byl Edoardo Zamperini z italského kontinentálního Zalf Euromobil Désirée Fior.

Za touto skupinou dorazila se ztrátou 33 vteřin další skupina o 30 lidech, z níž se na konečné 14. místo prosadil Jiří Petruš jako nejlepší z českých závodníků.

 

Maciej Paterski, Adam Ťoupalík a Márton Dina na stupních vítězů V4 CZE

foto: ATT Investments

 

Nejprestižnější pro české týmy byla nedělní GP Czech Republic. V profilově nejobtížnější části trasy, která přišla na řadu 60 km před cílem, se na čele vytvořila skupina o 12 závodnících, kde měl ATT Investments nejpočetnější zastoupení – čtyři závodníky.

Největší díl práce odváděl Jakub Otruba pracující pro Mártona Dinu. V závěrečných kilometrech jeho práce skončila a zbylá část už byla na jeho spolujezdcích. V náročném výjezdu na brněnský Špilberk se maďarský jezdec v dresu českého týmu prosadil na 3. místo. Za 6. místo získal Tomáš Jakoubek 10 a za 9. Karel Camrda 3 UCI body.

Závod vyhrál potřetí za sebou Adam Ťoupalík z Elkov Kasper.

Od čtvrtka 27. července se sestava ATT Investments postaví na start nejprestižnějšího domácího etapového závodu – Czech Tour.

 

Márton Dina jako nejlepší maďarský závodník při Visegrad 4

foto: ATT Investments