Umístění v TOP10 a dresy z doprovodných soutěží. To jsou cíle ATT Investments pro nadcházející Czech Tour

ATT Investments, aktuálně čtvrtý světový a nejlepší evropský kontinentální tým na počet získaných UCI bodů, se chystá na nejprestižnější domácí etapový závod – Czech Tour. Vybraná sedmička cyklistů se bude v konkurenci tří World týmů a jedenácti Pro týmů ucházet o umístění mezi deseti nejlepšími závodníky v celkové klasifikaci a o dílčí úspěchy v doprovodných soutěžích, jakými jsou dresy lídrů v bodovací a vrchařské soutěži.

ATT Investments je aktuálně podle zisku UCI bodů čtvrtým nejlepším světovým a stále prvním evropským kontinentálním týmem. Je to velký úspěch a zároveň i závazek, opravňující k vyšším očekáváním.

Od čtvrtka 27. července přichází na řadu jeden z nejvýznamnějších závodů ze sezónního programu pardubického týmu – Czech Tour (2.1).

Oslovili jsme sportovního ředitele Petra Kaltofena, abychom zjistili, v jaké sestavě a s jakými cíli jde ATT Investments do nejvýznamnějšího domácího etapového závodu, který se skládá ze čtyř etap a v celkové klasifikaci je určen především pro typ cyklistů, kteří zvládají náročný kopcovitý terén.

 

Márton Dina, foto Jan Brychta

foto: Jan Brychta

 

Koho a proč jste nominovali a na koho se nedostalo, byť by byl také platným členem týmu?

Nominováni jsou Jakub Otruba, Márton Dina, Karel Camrda, Tomáš Jakoubek, Jiří Petruš, Matúš Štoček a Daniel Turek. V nominaci jsou tedy především silní vrchaři, dále závodníci, kteří dokáží jet po rovině a dostat se do úniku. Nedostalo se bohužel na Michala Schurana, který se po zranění dostává do dobré formy, a Jana Kašpara.

S jakými předpokládanými úkoly jdou jednotliví závodníci do závodu?

Dva závodníky máme na celkové pořadí, další dva až tři jsou určeni na účast v denních únicích a boj o dílčí úspěchy. Zbylí dva pak budou k dispozici pro lídry.

S jakými ambicemi jdete do závodu? Jaký je hlavní cíl? Závodník do top ten?

Umístění v top 10 je určitě jedním z cílů, ale samozřejmě je to závod na českém území, budeme se tedy snažit zviditelnit v únicích, a tím pádem bojovat v dílčích soutěžích o některý z dresů.

Jsou některé etapy pro vybrané cíle příhodnější? Které to jsou a proč?

Všechny etapy budou náročné, nejen profilem, ale i díky silné konkurenci. První etapa nejspíš skončí hromadným dojezdem, zbytek už pak bude o vrchařských schopnostech jednotlivých závodníků.

 

Daniel Turek, foto ATT

foto: ATT Investments

 

Zaměřují se vybraní závodníci na konkrétní etapy s cílem uspět právě v nich?

Především druhá a třetí etapa budou rozhodující pro celkové pořadí, proto právě tyto pro nás budou nejdůležitější. Ale závod budeme řešit den po dni.

Co říkáte konkurenci, která se na závod chystá? Kteří cyklisté podle vás patří k top favoritům celkové klasifikace?

Konkurence vypadá velice dobře. Uvidíme na místě, koho týmy nasadí, ale určitě favority lze hledat mezi jezdci World týmů, tedy Bora-hansgrohe, Jumbo-Visma a Intermarché. Silné ale budou i špičkové druhodivizní, jako Uno-X, Israel-Premier Tech, EOLO-Kometa, Tudor Pro Cycling či Green Project-Bardiani CSF.

Pokud Petr mluví o dvou závodnících na celkové pořadí, má na mysli Jakuba Otrubu a Mártona Dinu. Na nedělním českém závodě ze série Visegrad 4 Brno – Mikulov – Brno odvedl Jakub Otruba obrovské množství práce právě ve prospěch Mártona Diny, který nakonec obsadil 3. místo.

K nadcházejí Czech Tour maďarský závodník řekl: Czech Tour je pro tým jeden z nejdůležitějších závodů sezóny. A je to vrchol i pro mě. Profilově by mi mohl vyhovovat, takže doufám, že nějaké pěkné výsledky přinesu. Letos jsme předvedli několikrát, že jsme schopni konkurovat profi týmům a doufám, že to předvedeme znovu. Většina kluků je v opravdu dobré kondici, takže do toho jedeme s plným nasazením a jako vždy ze sebe vydáme to nejlepší!

 

Tomáš Jakoubek, foto ATT

foto: ATT Investments