Tým ATT Investments vyhrál na Gemenc Grand Prix týmovou soutěž. Tomáš Jakoubek získal v etapě druhé místo a celkem skončil pátý

Na maďarském etapovém závodě Gemenc Grand Prix závodníci ATT Investments opět rozšířili svou letošní bilanci úspěchů i sbírku UCI bodů. Tomáš Jakoubek dojel v poslední etapě na druhém místě a celkově skončil pátý. Sedmé místo v konečné klasifikaci přidal Matúš Štoček. Celý tým vybojoval prvenství v týmové soutěži.

Závod kategorie 2.2, jehož centrem bylo jihomaďarské město Szekszárd, měl tři kapitoly. Nejprve 2km prolog do vrchu a poté dvě klasické, profilově nepříliš náročné etapy.

Na start se postavilo 26 týmů. Novozélandský Bolton Equities je registrován v kategorii ProTeams, 14 týmů z Polska, Itálie, Slovinska, Maďarska, Nizozemska, Německa, Rakouska, Rumunska, USA a Slovenska se rekrutovalo z kontinentální úrovně a k nim patřili také všechny tři týmy z česka, tedy i ATT Investments.

 

Michal Schuran v úniku

foto: Alisca Bau 49. Gemenc Nagydíj

 

V prologu se závodníkům ATT Investments příliš nedařilo, nejlépe se umístili Matúš Štoček a Tomáš Jakoubek – ve druhé desítce.

První etapa skončila podle předpokladů hromadnou koncovkou, což byla práce pro Pavla Kelemena. Stačilo to na 6. místo coby nejlepší umístění z českých závodníků v této etapě.

Závěrečné dějství se ale cyklistům pardubického týmu vydařilo znatelně lépe. Do cíle totiž dorazila jako první pouze 14členná skupina, v níž měl ATT Investments jako jediný tým tři zástupce. Kromě Tomáše Jakoubka a Matúš Štočka také Jiřího Petruše.

 

Vítězové týmové soutěže

foto: Alisca Bau 49. Gemenc Nagydíj

 

Tomáš Jakoubek vybojoval ve spurtu etapy 2. místo, což mu zajistilo páté místo celkově. Sedmé místo v konečné klasifikaci získal Matúš Štoček.

Tato tři umístění vynesla týmu dalších 23 UCI bodů.

Další dílčí úspěchy přidali závodníci ATT Investments v doprovodných soutěžích. V té bodovací získal Tomáš Jakoubek 5. a Matúš Štoček 7. místo, ve vrchařské byl Tomáš Jakoubek 4.

 

Tomáš Jakoubek 2. v poslední etapě

foto: Alisca Bau 49. Gemenc Nagydíj

 

Především ale ATT Investments v sestavě s Michalem Schuranem a Matějem Stránským vyhrál týmovou soutěž!

Za týden má ATT Investments na programu dva závody ze seriálu Visegrad 4, konkrétně polskou a českou verzi a také slovinskou GP Kranj (všechny 1.2).

V dalším týdnu odstartují na jednom z nejdůležitějších závodů sezóny – Czech Tour (2.1) – nejvýznamnějším etapovém závodu v Česku, kde změří síly mimo jiné se čtyřmi WorldTeams a deseti ProTeams.

 

Cyklisty sužovalo extrémní teplo

foto: Alisca Bau 49. Gemenc Nagydíj