Bartosz Rudyk pátý v první etapě Istrian Spring Trophy

Po dvou jednorázových závodech v Chorvatsku a krátkém etapáku na Rhodosu se situace obrátila. Skupina týmu ATT Investments závodící v Chorvatsku absolvovala čtyřetapový závod Istrian Spring Trophy a řecká jednorázovou GP Rhodos. Z pohledu zisku UCI bodů však tentokrát vyšli cyklisté ATT Investments naprázdno. Nejlepším umístěním byla 5. příčka Bartosze Rudyka v hromadné koncovce první etapy Istrian Spring Trophy.
Foto: ATT Investments

 

Istrian Spring Trophy se skládala ze čtyř částí. V úvodním krátkém prologu na letišti ve Vrsaru se Bartosz Rudyk a Dominik Neuman umístili ve třetí desítce. Šlo však jen o vteřinové rozdíly, které neměly hrát v celém etapáku rozhodující roli.

Už tady se ale projevila převaha jezdců development týmů prvodivizních sestav Visma-Lease a Bike, Decathlon AG2R La Mondiale a Soudal-Quick Step.

Druhá etapa dospěla do hromadné koncovky, v níž se Bartosz Rudyk, zvláště za pomoci Dominika Neumana, propracoval na 5. místo. První dvě příčly obsadili cyklisté druhodivizního VF Group-Bardiani CSF-Faizané.

 

IMG-20240308-WA0002

 

O konečném pořadí tradičně rozhodla třetí, profilově nejnáročnější etapa, končící prudkým výjezdem k hradu v Motovun. Tým spoléhal na vrchaře Karla Camrdu, ale tomu se příliš nezadařilo a 17. místo bylo přeci jen za očekáváním.

Tým navíc přišel kvůli pádům a deštivému počasí na úzkých cestách o tři jezdce, takže do závěrečné etapy nastupoval pouze ve třech lidech. Ta kvůli dešti a větru neskončila předpokládaným spurtem početné hlavní skupiny. Ve druhé sedmičlenné skupině, která ztratila na první stejně početnou jen 9 vteřin, dojel Dominik Neuman a obsadil 13. místo.

Sportovní ředitel Jaromír Friede shrnul vystoupení týmu: „Od etapáku jsme čekali víc. Naše vystoupení dost poznamenaly pády, což bylo nejcitelnější u Rudyka, na kterého jsme hodně spoléhali v hromadných dojezdech. Věřím, že jeho chvíle přijde v dalších závodech. Co se týče celkového pořadí, lídrem týmu byl Karel Camrda, ale na rozhodující kopec nevyjel tak, jak jsme si představovali. Pozitivem je, že při tom množství pádů se nikomu z kluků nic vážného nestalo.

 

IMG-20240310-WA0002

 

Skupina, která závodí na Rhodosu, a kterou v tomto týdnu čeká ještě čtyřetapový podnik, měla na programu jednorázovou GP Rhodos.

Cílem týmu bylo dovézt do spurtu určeného lídra Matúše Štočka. To se sice podařilo, ale v samotné koncovce se nepodařilo vybojovat příznivé pozice. Místo na 18. příčce nebylo to, co tým očekával.

Závod proběhl tentokrát klidně, žádné pády, žádné defekty, neodjela žádná skupina, která by významněji ohrožovala hromadnou koncovku, na kterou jsme měli připraven scénář. Ten bohužel nevyšel, kluci byli v závěru hodně zavření a nedokázali se víc prosadit. Čekali jsme víc, budeme muset na takových závěrech zapracovat,“ komentoval závod z pohledu ATT Investments sportovní ředitel Vojta Řepa.