Cyklisté ATT Investments se opět výrazně zviditelnili. Celá sestava v čele s Jakubem Otrubou na L´Etape, Karel Camrda na Závodu míru a Matúš Štoček ve Francii

Téměř všichni závodníci ATT Investments měli v uplynulém týdnu závodní program. Ve Francii na etapovém závodě Tour d´Eure-et-Loir se dařilo Matúši Štočkovi, Course de la Paix Grand Prix Jeseníky dokončil na devátém místě jako nejlepší český závodník Karel Camrda a elitní kategorii L´Etape Czech Republic by Tour de France vyhrál po naprosté dominanci sestavy ATT Investments Jakub Otruba.

L´Etape bylo určena oběma pohlavím, všem věkovým kategoriím, amatérům a ve speciální kategorii Elite i profesionálům. V té poslední jmenované se na start postavila i pětice ATT Investments ve složení Jakub Otruba, Márton Dina, Daniel Turek, Jan Kašpar a Tomáš Jakoubek.

Snapinsta.app_352610274_731332498745475_8242661315521816939_n_1080

Závod měli po celou dobu pod naprostou kontrolou. Dlouho před cílem se vydal na sólovou akci Jakub Otruba a za pomoci svých kolegů ji dotáhl úspěšně do konce. V závěru se za ním vydal také sólově Márton Dina, který obsadil 2. místo a v souboji o místo třetí těsně podlehl Petru Fialovi Daniel Turek.

Účast na tomto závodě měla dva hlavní důvody. Díky vyhlášené kategorii Elite se mohli jezdci touto formou dobře připravovat na blížící se Mistrovství České republiky a zároveň tím plnili povinnosti k subjektům, které jsou partnery týmu a podporují ho.

Snapinsta.app_352443875_277365451372033_6543574744068089281_n_1080

Dlouhý, těžký, bolelo to, ale skvělá příprava na mistrovství republiky za dva týdny,“ přiznal Jakub Otruba.

Závod míru určený kategorii U23 obsahoval prolog a tři etapy. Druhá v pořadí byla královská, cyklisté na 129 km nastoupali přes 2 700 výškových metrů. Díky tomu se zde rozhodlo o konečném pořadí. Karel Camrda startující v reprezentačním dresu ji dokončil na 9. místě, a to mu také patřilo po skončení celého závodu, přičemž se stal nejlépe umístěným českým závodníkem.

Česká republika jako pořadatel mohla postavit vedle 20 národních výběrů ještě jednu sestavu v týmu Aricoma. V něm dostali příležitost i dva nejmladší členové ATT Investments Matěj Stránský a Filip Chýle.

Snapinsta.app_352173577_168200939372554_2361407659847558187_n_1080   Karel Camrda v červeném dresu nejlepšího českého cyklisty

Do Francie na Tour d´Eure-et-Loir odjelo šest lidí. Podle papírových předpokladů o etapách mohly rozhodovat hromadné spurty. Praxe však ukázala, že etapy byly převážně klasikářské, tedy nahoru a dolů v krátkých výjezdech. Když k tomu připočteme peloton našlapaný ambiciózními mladíky z Francie, Belgie a dalších cyklisticky nejvyspělejších zemí, případně nepříznivé klimatické podmínky, jako úmorné vedro, intenzívní déšť a silný vítr, pak do cíle jako první dojížděly nepříliš početné skupiny jezdců, kteří se s uvedenými podmínkami dokázali nejlépe vypořádat.

Matúš Štoček

V úvodní etapě získal Matúš Štoček puntíkatý dres nejlepšího vrchaře, ale tým dal v dalších etapách přednost celkovému pořadí s cílem prosadit se do první desítky. To se nakonec nepodařilo, konečné 15. místo sice není důvod k přehnané oslavě, ale ani propadák.

Celý etapák byl náročný, ve Francii je i na závodě této kategorie velmi silná a početná konkurence. Spousta mladých bojujících o dobré smlouvy. V podstatě se intenzívně závodilo od startu do cíle, i průměr přes 47 km/h je toho dokladem. Od závodu jsme čekali o něco víc, ale po první etapě dres vrchaře a konečné 15. místo Matúše Štočka zase tak špatné není," zhodnotil tříetapový závod kategorie 2.2 sportovní ředitel Petr Kaltofen.