Nabitý květnový program ATT Investments – Tour de Hongrie a závody v Dánsku, Lucembursku, Německu, Francii a Estonsku

Český kontinentální tým ATT Investments odstartuje ve středu 10. května na jednom z vrcholů letošní sezóny – závodu Okolo Maďarska, který je zařazen do druhé nejvyšší kategorie závodů kalendáře Mezinárodní cyklistické federace UCI. Zároveň se jedná o rozjezd do programu nabitého především zahraničními závody v Německu, Francii, Dánsku, Lucembursku a Estonsku.

foto: ATT Investments 

 

Od počátku sezóny je závod Okolo Maďarska deklarován jako jeden z vrcholů celé sezóny nejen pro ATT Investments, ale také pro celou českou kontinentální scénu.
Aktuálně máme v České republice tři Continental Teams, které jezdí převážně závody dvojkové, tedy nejnižší kategorie UCI. Když vyjedou na závod o kategorii výš, tedy tzv. závod jedničkový, jde o nestandardní záležitost. A dostat se na závod ProTour, to už je pro kontinentální tým opravdovým svátkem. Právě Tour de Hongrie bude jediným závodem v celé letošní sezóně, kterého se zúčastní některý z českých kontinentálních týmů.

 

Daniel Turek

 

Upoutávce na tento závod se budeme věnovat později. Už teď ale můžeme prozradit, že se ho zúčastní devět World týmů a stejný počet ProTeams. S nimi budou závodit pouze tři Conti týmy, z nichž jedním je maďarský Epronex a druhým národní výběr Maďarska. Účast ATT Investments je tedy zcela mimořádná.

Roli při akceptaci zájmu ze strany pořadatelů pochopitelně sehrál vedle výkonnosti a dlouhodobého aktivního závodního projevu také fakt, že tým angažoval jednoho z nejlepších maďarský závodníků současnosti – Mártona Dinu.

 

Obrázek1

 

Márton Dina bude lídrem týmu pro tento závod. Společně s ním budou o úspěch usilovat i Jakub Otruba, Daniel Turek, Matúš Štoček, Jiří Petruš a Pavel Kelemen.
Závod má pět etap, z toho tři mají vysoký potenciál skončit hromadným spurtem. Podle předběžné startovní listiny to vypadá, že se v Maďarsku sejde naprostá spurtérská špička reprezentovaná jmény jako je Fabio Jakobsen (Soudal Quick-Step), Dylan Groenewegen (Jayco AlUla), Sam Bennett (Bora-hansgrohe) atd. Pro tým a konkrétně Pavla Kelemena to tedy bude skutečná zkouška ohněm.

Dvě etapy, třetí a čtvrtou z celkového počtu pěti, situovali maďarští organizátoři do náročného kopcovitého terénu a obě budou mít cíl na vrcholu obtížného stoupání. Tady přijde na řadu šance pro vrchaře a jezdce na celkové pořadí. V týmu ATT Investments se jedná především o Mártona Dinu a Jakuba Otrubu.

Dělat si naděje na nějaký pronikavý úspěch v mimořádné mezinárodní konkurenci včetně nejlepších světových týmů by zavánělo vzdušnými zámky. Proč se ale takové myšlenky vzdávat ještě před začátkem závodu a s definitivní platností.

 

Márton Dina

 

Naším prvořadým cílem je dobrá prezentace týmu. To znamená aktivní pojetí závodu, chození do úniků a být prostě vidět. Lídry jsou Márton a Kuba a všichni uvidíme, jak se s mimořádnou konkurencí vypořádají. Umístění do TOP10 by bylo vrcholem našeho snažení. Do hromadných sprintů je připraven Pavel Kelemen, ale na startu bude skoro to nejlepší, co ve světě najdete, takže je spíše otazníkem, jak se Pavel dokáže popasovat s těmi úplně nejlepšími,“ upřesnil cíle týmu sportovní ředitel Petr Kaltofen.

Souběžně s maďarským etapákem pojede druhá skupina o nadcházejícím víkendu dvě jednorázovky v Dánsku: Grand Prix Herning a Fyen Rundt-Tour of Funen (oba 1.2) a zbylá část šestnáctičlenného kádru absolvuje závod ŠKODA CUP Českého poháru v silniční cyklistice v Kyjově.

 

Jakub Otruba

 

Od 17. do 21. května čeká šestici ATT Investments účast na prestižním lucemburském Fléche du Sud (2.2) a 21. května druhý výběr závod Rund um Köln, jednorázový závod kategorie 1.1, při němž poměří síly s šesti týmy z nejvyšší World úrovně. S těmito zahraničními závody termínově koliduje domácí etapák RBB Tour, kam bude ATT moci poslat jen omezený počet závodníků.

Květnový program ukončí 25. května dva etapové závody – tříetapový francouzský Tour de la Mirabelle (2.2) a jedničkový Tour of Estonia (2.1), který má dvě etapy.