V Hrabyni dominovali jezdci ATT Investments

V předposledním dílu Škoda Cup Českého poháru v silniční cyklistice v Hrabyni u Ostravy se očekával souboj dvou nejlepších českých týmů – ATT Investments a Elkov Kasper. Do jisté míry z něj ale sešlo, protože jezdci pardubického týmu závod zcela ovládli. Z prvních pěti míst jim patřili čtyři, jako první přijela do cíle dvojice Jakub Otruba a Jiří Petruš.

 

Hned v první okruhu ujela trojice Petr Vávra z Tufo Pardus Prostějov, Polák Braulinski z Power of Science a Matteo Zurlo z italského klubového U.C Travigiani Energiapura.

Ital se u nás neocitl omylem. Pozval si ho na zkoušku tým ATT Investments. A motivace 25letého závodníka, který tři předešlé roky jezdil v italských kontinentálních týmech, byla příkladná. Netrvalo dlouho až už kroužil na čele osamoceně. Zatímco jeho původní kolegové z úniku to buď vzdali nebo chytili limit, on se v pátém okruhu vrátil do náruče první skupiny a dokončil závod na 10. místě.

 

image5

foto: Filip Bezděk

 

To byla jen předehra. Cílem sedmého okruhu následně projela s náskokem víc jak 4 minut desítka závodníků, ve které měl ATT Investments čtyři zástupce (Petruš, Turek, Otruba, Dina) oproti třem borcům Elkov Kasper (Boroš, Bárta, Obdržálek) a s nimi tu byli ještě Zurlo, Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor), Voltr (RRK Group) a Szostka (Lubelskie Perla Polski).

O dva okruhy dále odpadli Zurlo a Voltr. V dalším okruhu se jezdci ATT Investments zbavili soupeřů z hradeckého týmu a zaostávat začal i Vaníček. Hlavní selekce se odehrávala v 1,5km cílovém stoupání o sklonu kolem 6 %. V předposledním okruhu se náskok vedoucí pětice před nejbližšími soupeři zvýšil na 3 minuty.

 

image6

foto: Filip Bezděk

 

Cílem jako první projela dvojice Jakub Otruba a Jiří Petruš s náskokem víc jak minuty na trojici Szostka, Turek a Dina. Polák střídal, tak si pódium zasloužil. Propastných 9,5 minuty přijela za vítězem čtveřice Vaníček, Boroš, Obdržálek a Bárta. O další minutu za nimi Zurlo a Voltr.

Další skupinu dvaceti lidí přivedla do cíle trojice ATT Michal Schuran, Karel Camrda a Tomáš Jakubek. Camrda vede průběžné pořadí v kategorii U23.

V necelé polovině závodu jsme se postarali o redukci hlavní skupiny na odhadem 25 lidí. Po pár kolech v poklidu jsem odjel přes cílové stoupání, kluci z Hradce mě museli stíhat, utratili tak dost sil, takže když jim o kolo dál naši kluci nastoupili, už nestačili. Pak jsme se vpředu všichni sjeli a s Jirkou jsme potom rozhodli opět v cílovém kopci,“ komentoval Jakub Otruba rozhodující fáze závodu.

 

image1

foto: Filip Bezděk