Z Polska si ATT Investments odváží bílý a zelený dres Tomáše Jakoubka a konečné deváté místo Matúše Štočka

V závěrečné etapě Solidarnosci cyklisté ATT Investments přišli o prvenství v soutěži týmů a Mihkel Räim vypadl z první desítky. Nicméně v ní estonského závodníka nahradil Matúš Štoček a Tomáš Jakoubek udržel jak bílý, tak zelený dres. Za vyhranou etapu, další umístění na pódiu i v top deset v konečné klasifikaci si připsali jezdci českého týmu dalších 11 bodů do své letošní bohaté sbírky.

I závěrečná pátá etapa Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques (2.2) byla rovinatá. Skončila soubojem sprinterů, ale zdaleka ne všech ze startovní listiny. Peloton se v průběhu etapy dělil a do cíle jako první dorazila necelá čtyřicítka závodníků. V ní měly alespoň tři závodníky pouze čtyři týmy. ATT Investments vpředu reprezentovali Gert Kivistik a Matúš Štoček.

355145967_749724027156229_8765672187373046907_n

Bylo to docela divoké, jelo se hodně rychle, spousta defektů. Postihl i Mihkela (Räim) a v dost nevhodnou chvíli, kdy se jela v první skupině totální řezanka a než jsme mu mohli poskytnout pomoc, tak přestože na něj někteří kluci počkali, dopředu se už nepodařilo ho dovézt,“ vysvětlil Jarda Friede, proč Mihkel přišel o své umístění v první desítce.

Přitom etapa začala nadějně, na první rychlostní prémii získal Mihkel vteřinu za 3. místo a plnil tak zadání pokusit se posunout v celkovém pořadí víc dopředu z průběžného 6. místa. Gert Kivistik a Matúš Štoček v první skupině bránili oba dresy Tomáš Jakoubka tím, že poslední prémií projeli na prvních dvou místech. Matúš Štoček se posunul na konečné 9. místo. V druhé desítce se umístili Gert Kivistik (14.) a Mihkel Räim (19.).

352367565_750437670418198_6112189582811772662_n

V jednotlivých etapách se jezdci ATT Investments postavili na stupně vítězů ve dvou případech. Mihkel Räim se v úvodní etapě prosadil na 3. místo, Tomáš Jakoubek třetí etapu vyhrál. Pavel Kelemen přidal ještě dvě další umístění do desítky, konkrétně 6. a 7. místo. Tomáš Jakoubek si z Polska odváží dva dresy. Bílý v bodovací soutěži a zelený v soutěži aktivity. V soutěži týmů obsadil ATT Investments 3. místo.

ATT Investments jezdili aktivně, o čemž vypovídá i počet bonifikačních vteřin, které získali na prémiích a v cíli. Dohromady jich v konkurenci 28 týmů posbírali 33 a v tomto ohledu nebylo úspěšnějšího týmu. Dohromady přidali do letošní sbírky cyklisté z ATT Investments dalších 11 UC bodů.

352218485_748952300566735_8559919638309252544_n (1)   350520048_750436290418336_3607971705827379808_n